Únor 2008

Bloody guitars

26. února 2008 v 21:55 | a17399 |  GUITARS

Za AC/DC do žaláře

20. února 2008 v 16:51 AC/DC
Deset a půl let bude muset podle středečního verdiktu Krajského soudu v Ostravě strávit ve vězení Petra Mináriková kvůli tomu, že loni v březnu při rodinné oslavě jednou ranou nožem zabila svého manžela.
Dlouhodobé neshody mezi oběma manžely vyvrcholily sporem, zda si na narozeninovém večírku pustit hudbu Pavola Habery, kterého chtěla poslouchat oslavenkyně, anebo metalové skupiny AC/DC, kterou zase upřednostňoval manžel.
Rozsudek zatím není pravomocný, žena i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání. Tragická událost se odehrála v den, kdy Petra Mináriková slavila své devětatřicáté narozeniny. Do svého bytu si pozvala několik příbuzných a přátel a večírek probíhal v poklidu do chvíle, kdy se začala kvůli banální zámince hádat s manželem a v jednu chvíli mu dala ránu pěstí do obličeje.
Muž po bodnutí vykrvácel
Hosté se pak začali rozcházet a hádka pokračovala dál. V jednu chvíli pak Mináriková vzala do ruky nůž a svého manžela bodla do hrudníku. Jediná rána do životně důležité tepny byla smrtelná, muž ještě před příjezdem záchranné služby vykrvácel.
V době zločinu měla Mináriková v krvi dvě a půl promile, stejně jako její manžel. "Měla jsem okno a nepamatuji si vůbec na nic. Vzpomínám si jenom, jak jsem klečela nad manželem a dávala mu umělé dýchání," řekla s tím, že navíc brala léky kvůli střevním potížím, které mohly účinky alkoholu zvětšit.
Obhájkyně žádala soud, aby událost překvalifikoval na ublížení na zdraví s následkem smrti, soud ale tomuto návrhu nevyhověl. Pokud se odsouzená žena odvolá, bude se případem znovu zabývat Vrchní soud v Olomouci.

The Ramones a Lemmy - R.A.M.O.N.E.S.

14. února 2008 v 13:49 MOTORHEAD
New York City N.Y.C.
Pretty mean when it want to be
Black leather, kneehole pants,
Can't play no highschool dance,
Fuzz tone, hear'em go, hear'em on
The radio
Misfits, twilight zone
R.A.M.O.N.E.S, R.A.M.O.N.E.S, RAMONES
Bad boy rock, bad boy roll
Gabba gabba hey, see then go
C. Jay hit the gas
Hear Marky kick some ass
Go Johnny, go, go, go
No Tommy O-Way-O
Misfits, twilight zone
R.A.M.O.N.E.S, R.A.M.O.N.E.S, RAMONES
Bad boys then, bad boys now
Good buddies, mau, mau, mau
Keep it up, rock'n'roll,
Good Music save your soul
Dee Dee, he left the home
Joey call me on the phone
Misfits, twilight zone
R.A.M.O.N.E.S, R.A.M.O.N.E.S, RAMONES

KISS míří do Prahy

12. února 2008 v 18:08 KISS
Rockové legendy Kiss míří do Prahy
6.6.2008 by měla v pražské Sazka Aréně Praze vystoupit ikona stadionového rocku 70. let, americká skupina Kiss, která se proslavila bláznivou pódiovou show i jednoduchými a chytlavými písničkami.
Čeští pořadatelé se zatím ke koncertu oficiálně nehlásí. "V tuto chvíli nemohu nic potvrdit, budete muset být trpěliví," odpověděl nejednoznačně mluvčí společnosti Interkoncerts Petr Novák na otázku Novinek, zda koncert připravují.


Skupina byla na vrcholu popularity zhruba před třiceti lety, ale i dnes si troufá na rozlehlou Sazka Arénu. Většina veřejnosti si ji spojuje hlavně s ulítlou komiksovou image, pomalovanými obličeji a koženými oblečky, které jistě nebudou chybět ani na letošním světovém turné.

To chce skupina zahájit v květnu v Mnichově a navštíví také Itálii, Rusko, Srbsko, Velkou Británii, Nizozemí, Francii a Španělsko. Další koncerty prý ještě budu oznámeny.

Kiss vznikli v roce 1973 a zakladatelská dvojice Gene Simmons - Paul Stanley zůstala jádrem kapely dodnes. Na celém světě prodali přes 90 miliónů desek a k jejich nejznámějším hitům patří Detroit Rock City, I Was Made For Lovin' You, Calling Dr. Love, Christine Sixteen, Beth, Rock and Roll All Nite nebo Shout It Out Loud

Logo a17399

5. února 2008 v 8:14 OTHERS