Říjen 2008

Něco o málo o KISS

3. října 2008 v 23:03 KISS
Kiss je americká rocková skupina, která vznikla v New Yorku roku 1973. Skupina je známa bizardně líčenými tvářemi svých členů, kostýmy a vizuálním ztvárněním vystoupení. Na koncertech plivali oheň, krev, kouřilo se jim z kytar a používali pyrotechniku. Jejich oblečení a make-up má charakter strašidelně laděných komixových postav. Jejich atraktivní prezentace přitvrzené glam-rockové hudby zapůsobila na široké masy publika natolik, že se stali jednou z celosvětově nejznámějších a komerčně nejúspěšnějších amerických rockových skupin hlavně v 70. a 80. letech. Kiss doposud získali od RIAA 22 zlatých alb a mají potvrzený prodej více než 80 milionů alb, z toho 19 milionů nahrávek v USA.
Koncem roku 1972 přijali mezi sebe veterána hudební klubové scény z New Yorku Petera Crisse .

Proti začátkům skupiny Wicked Lester v této době začali přitvrzovat muziku a po vzoru skupiny New York Dolls zkoušeli experimentovat se svým vzhledem. Začali používat make-up, vlasy upravené trvalou. V lednu 1973 se ke skupině připojil sólový kytarista, excentrik Paul "Ace" . Několik týdnů po jeho příchodu si skupina změnila název na Kiss. Paul "Starchild" Stanley tento název přebral ze skladby Looking for a Kiss od skupiny New York Dolls. Ace tehdy dostal nápad, že by písmena "SS" na konci názvu mohla být vytvořena z dvou blesků (německé edice alb skupiny musely mít tento text upravený jako dvě brácená "ZZ", protože blesky silně připomínaly nacistický znak SS).

Těžké začátky

První album skupina začala nahrávat 10. října, 1973 v Bell Sound Studios v New Yorku. První oficiální vystoupenie skupiny bylo na Academy of Music (NY) při otevření Blue Öyster Cult. Na tomto koncertu se stalo, že při plyvání plamenů vzplanuly nalakované vlasy Geneho Simmonse.